Kręgosłup w stresie

11Nowe spojrzenie na problemy bólowe narządu ruchu. Ta metoda rehabilitacji to połączenie wszystkich  adekwatnych zabiegów odruchowych  do diagnozy  z autoterapią.

Autoterapia to wciąż się rozwijająca dziedzina rehabilitacji. Mało kto wie czym jest i czym ona się zajmuje. W najprostszych słowach jest to nauka przeciwdziałania organizmem (w trudnych sytuacjach) na bodźce zewnętrzne, które mogą być przyczyną naszych dolegliwości bólowych. W wyniku działania bodźca zewnętrznego następuje negatywna reakcja organizmu, jej przykładem może być napinanie mięśni brzucha lub pośladków, a w następstwie skarżymy się na bóle odcinka lędźwiowego.

Poprzez zaangażowanie pacjenta w terapię zwalczania bólu efekty są bardzo często już po kilku dniach i problemy bezpowrotnie znikają.

Przykładem podłoża psychicznego choroby mogą być np. bóle kręgosłupa piersiowego, które promieniują do klatki piersiowej. Często wtedy dochodzi do błędnej diagnozy, w której pacjenci leczeni są kardiologicznie na choroby serca co jest nie daje efektów, a bóle narastają.