Przychodzą do mnie pacjenci z różnorodnymi typami schorzeń narządów ruchu, kontuzji i zwyrodnień stawowych.
Ból głowy
Schorzenia i objawy związane z bólem głowy Migrenowe bóle głowy – objawy i przyczyny schorzenia Objawy migreny : – zwykle jednostronny, silny ból głowy (który pacjenci zazwyczaj lokalizują w okolicy za okiem, w obrębie skroni i czoła), utrzymujący się od 4 do 72 godzin, jest on pulsujący i zwykle ma charakter rozpierający – nudności – wymioty – nadwrażliwość na różne…
Ból szczęki
Przyczyny i objawy schorzeń związanych z bólem szczęki Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego Staw skroniowo – żuchwowy (SSŻ) jest to staw łączący żuchwę z czaszką (kością skroniową). Staw stabilizowany jest z zewnątrz poprzez mięśnie i więzadła, które pracując prawidłowo pozwalają na ruchy żuchwy w trakcie mowy czy żucia. Struktura ta jest bardzo skomplikowanym narządem naszego ciała, dlatego wymaga dużej wiedzy i szczegółowej…
Ból barku
Schorzenia barku i przyczyny ich powstania Schorzenie stawu barkowego to jedno z trudniejszych przypadków chorobowych narządu ruchu. Każdorazowo należy wykonać szereg badań (RTG, RM, USG), a następnie rozpocząć proces rehabilitacji. U wielu pacjentów przyczyną bólu stawu barkowego są zmiany strukturalne w odcinku szyjnym lub piersiowym kręgosłupa. Diagnostyka kręgosłupa potwierdza wiele niejasnych i niespecyficznych objawów w okolicy barku. Warto, więc zdecydować…
Ból biodra
Schorzenia stawu biodrowego, objawy i przyczyny Staw biodrowy jest bardzo silnym i odpornym na przeciążenia stawem. Pacjenci mają często skłonność do bagatelizowania objawów, zgłaszają się kiedy ból staje się nie do wytrzymania. W takich przypadkach musimy się spodziewać skomplikowanej i intensywnej rehabilitacji. Zaczynamy od diagnostyki kręgosłupa lędźwiowego, stawów krzyżowo-biodrowych i bolesnego biodra. Badania obrazowe (Rtg, Usg) i szczegółowe sprawdzenie zakresów…
Ból łokcia
Najczęściej leczone schorzenia łokcia – przyczyny i objawy Pacjenci zgłaszający się z bólem łokcia to bardzo często przypadki chorób zawodowych. Można wyróżnić trzy źródła bólu. Pierwsze to powtarzający się jeden ruch np. praca na taśmie produkcyjnej. Drugie, równie często spotykane to wielogodzinna niezmienna pozycja (np. cały dzień przy biurku). Trzecie natomiast są różnego rodzaju urazy. Rozróżniając te trzy źródła bólu,…
Ból nadgarstka
Najczęściej leczone schorzenia nadgarstka – przyczyny i objawy ich występowania Przyczyn bólów nadgarstka może być wiele, ponieważ jest on zbudowany z drobnych kości, mięśni, ścięgien i nerwów, stanowiących delikatną strukturę. Należą do nich przede wszystkim przeciążenia i urazy tj. złamania i zwichnięcia. Stosunkowo często są to także stany zapalne i zwyrodnienia. Dolegliwości bólowe nadgarstka mogą pojawiać się przy zginaniu lub…
Ból kręgosłupa
Schorzenia kręgosłupa i ich przyczyny Dolegliwości kręgosłupa to bardzo częsty problem, z którymi zgłaszają się pacjenci. Jest wiele czynników powodujących ból pleców, które mogą mieć swoje źródło w strukturze kości lub mięśni. Najczęstsze schorzenia kręgosłupa z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci: – choroba zwyrodnieniowa będąca skutkiem i sumą wieloletnich nadmiernych obciążeń – przepukliny krążków międzykręgowych nazywane potocznie „wypadnięciem dysku”…
Ból kolan
Schorzenia związane z bólem kolan – objawy i przyczyny Choroba zwyrodnieniowa kolana Artroza Zwyrodnienie stawów ma dwie różne formy: – pierwotne (ze względu na predyspozycje) – wtórne (nabyte) zapalenie kości i stawów. W przypadku znacznie bardziej powszechnej pierwotnej choroby zwyrodnieniowej stawów, codzienne obciążenie chrząstki przewyższa jej wytrzymałość. Chociaż wiek jest głównym czynnikiem ryzyka, choroba ta może niestety dotyczyć również ludzi…
Ból kostek
Schorzenia kostek – objawy i przyczyny Stany pourazowe, czyli skręcenia, zwichnięcia, złamania Uraz stawu skokowego chyba każdy z nas miał chociaż raz w życiu. Czasem są to niewielkie krwiaki, opuchlizny, skręcenia a bywa, że coś poważniejszego. Podstawowy podział urazów stawu skokowego wyróżnia: Skręcenia: Skręcenia określa się jako przekroczenie fizjologicznego zakresu ruchu w stawie skokowym, które doprowadza do uszkodzenia torebki stawowej…